Bi fuel, Bi energie.

Na kołach i na gąsienicach. Spalinowe i elektryczne. Teleskopowe, przegubowe i teleskopowo-przegubowe.
Awatar użytkownika
mongol80
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2011, 21:11
Maszyna: E180
Kontakt:

Bi fuel, Bi energie.

Post autor: mongol80 »

Czy wie ktoś jak sprawują się podnośniki budowlane Genie Bi energie tz. hybrydy?, bo zastanawiam się nad kupnem takiego podnośnika, wiem że plusem takiego sprzętu jest możliwość pracy na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń.
Awatar użytkownika
Mi1
Administrator
Administrator
Posty: 37
Rejestracja: 24 paź 2011, 14:59
Maszyna: JLG
Kontakt:

Re: Bi fuel, Bi energie.

Post autor: Mi1 »

Jak masz możliwość to kup sobie hybrydę. Osobiście to nie wiem jak sprawują się Genie, ale lipy pewnie nie ma.
Z135
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2012, 07:56

Re: Bi fuel, Bi energie.

Post autor: Z135 »

Witam
Bi fuel to możesz kolego kupić, natomiast Bi energie to nie polecam.
Kosztowny w utrzymaniu i jest usterkowy jeśi chodzi o ładowanie baterii
pozdrawiam
renault4
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 paź 2013, 07:36
Maszyna: SkyJack, Upright, Genie, Cela, Wumag

Re: Bi fuel, Bi energie.

Post autor: renault4 »

Bi Energy - Silnik spalinowy służy tylko do ładowania akumulatorów. Jest zwykłą prądnicą. Pozwala to na pracę ciągłą ale akumulatory dostają troszkę w dupę bo trakcja musi się naładować a później rozładować. Mam taką maszynę z 2001r. i jak dla mnie 100% bezawaryjna. Silnik Kuboty tani w serwisie. Filtr powietrza BOLDWIN RS3715 to45zł a oleju BOLDWIN B1400 -19zł.
Tomasz_Krol
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2013, 08:58
Maszyna: JLG, Genie, MEC, Hollandlift, Dino, Nifty

Re: Bi fuel, Bi energie.

Post autor: Tomasz_Krol »

2 dni temu dostarczyłem mojemu klientowi używany podnośnik Nifty HR17NDE. maszyna posiada niebrudzące koła i możliwość zasilania albo z akumulatorów albo tylko z silnika diesla - 3 cylindrowa Kubota.
jeśli padną akumulatory to odpalasz silnik i jedziesz i odwrotnie jeśli braknie paliwa to jedziesz na akumulatorach. Przy czym maszyna jest "piekielnie" szybka jazda i czas unoszenia na pełną wysokość jest naprawdę imponujący.
ODPOWIEDZ